Biblioteka2 / Library2

Our Library
Nasza biblioteka

Tutaj znajdziesz zawsze aktualny wykaz książek i czsopism anglojęzycznych w naszej szkolnej bibliotece.

strona 1 / strona 2

Run For Your Life plus Audio CD

Autorzy: Stephen Waller
Seria: Penguin Readers

Przerażona Kim biegnie ulicami starego miasta. Goni ją ciemnooki mężczyzna z nożem. To miały być fajne wakacje w pięknej Barcelonie, a zrobiło się niebezpiecznie. Gdzie jest przyjaciel Kim, Dave? Co Kim teraz zrobi?

Sign of Four the Int CD

Doyle, Arthur Conan, Sir, 1859-1930

CD, Macmillan Education Ltd, March 2005

Detektyw Sherlock Holmes pomaga Mary Morston odkryć prawdę o jej ojcu i przy okazji dowiedzieć się, co za tajemniczy nieznajomy przesyła jej perły.

Snow Magic!

The Footprint Reading Library to pierwsza seria non-fiction dla uczących się języka angielskiego, która w różnych formach (tekst, materiał audio, video) opowiada o fascynujących miejscach, wydarzeniach i ludziach.
Dzięki Serii The Footprint Reading Library uczniowie nie tylko doskonalą czytanie ze zrozumieniem, ale również rozwijają umiejętność czytania materiałów informacyjnych poprzez:
Pracę ze zdjęciem, diagramem, tabelą, mapą itp.
Wykorzystanie zawartych w readersie ćwiczeń dla ucznia będących ogromną pomocą w zrozumieniu i wykorzystaniu informacji
Korzystanie z krótkiego Assessment Reading zamieszczonego na końcu readersa, utrwalającego poznane słownictwo

Tytuł: Footprint Reading Library:
Autor: Rob Waring
Nazwa serii: Footprint Reading Library

Tale of Two Cities plus Audio CD

Autorzy: Charles Dickens

Seria: Penguin Readers

Ta wspaniała opowieść zabiera nas w czasy Rewolucji Francuskiej. Dwóch podobnych z wyglądu mężczyzn, Anglik i Francuz, kochają się w tej samej kobiecie. Cała trójka, jak i reszta Francuzów, żyje w niebezpiecznych czasach, gdy gilotyna używana jest bardzo często.

Theseus and the Minotaur plus CD-ROM

Książka plus CD-ROM

Autorzy: Ken Beaty
Poziom: Poziom 1 (początkujący A1)
Seria: Penguin Active Reading

Tezeusz ma dwóch ojców: jest synem Posejdona, boga mórz, a także Egeusza, króla Aten. Gdy potwór Minotaur pożera młodych mieszkańców Aten, Tezeusz staje do walki. Jest odważny i silny, jest jednak bardzo młody. Czy uda mu się pokonać Minotaura?

This is London

Author: Philip Prowse
Publisher: London : Macmillan, 2006.
Series: Macmillan readers., 2,, Beginner level.

Bardzo zwięzły i ciekawie napisany miniprzewodnik po Londynie. Autor prezentuje w nim szerokie spektrum londyńskiego życia, prowadząc czytelnika poprzez sklepy, bazary, restauracje i zabytki, a kończąc na nocnych klubach...

Timesaver London

Johnson, Sarah
Wydawnictwo:MARRY GLASGOW MAGAZINES
Kategoria:Materiały do kopiowania
Liczba stron:80
Rok wydania:2006

Opis
Szeroki wybór tekstów do czytania, ćwiczeń i gier dotyczących zwiedzania, podróżowania, sportu, zakupów, muzeów, galerii i oczywiście samych londyńczyków. Każde zadanie pozwala na ćwiczenie odpowiedniego słownictwa i struktur gramatycznych. Książka zawiera sugestie do dyskusji oraz follow-up activities. Inne z poruszanych obszarów: Hamley's Toy Shop, Cockney Rhyming Slang czy London Football Clubs. Niektóre dotyczą historii miasta: Buckingham Palace, Big Ben i Tower of London. Do książki dołączono mapę wraz z pomysłami na wykorzystanie jej w klasie.

White Fang plus Audio CD

Autorzy: Jack London
Poziom: Poziom 2 (podstawowy A1)
Seria: Penguin Readers

Biały Kieł jest wilkiem z kanadyjskich gór. Jego życie jest ciężkie, ale Biały Kieł jest w swoim świecie szczęśliwy. Pewnego dnia trafia do świata ludzi. Tam uczy się walczyć i zabijać. Uczucia są dla niego obce. Pewnego dnia Biały Kieł poznaje Scotta.

The Wrong Man plus CD-ROM

Książka plus CD-ROM

Autorzy: Kris Anderson
Poziom: Poziom 1 (początkujący A1)
Seria: Penguin Active Reading

Ktoś chce zabić komisarza policji. Czy Steve Malone znajdzie zabójcę? Ma na to tylko dwa dni... Australijski dreszczowiec w formie komiksu.