Aktualnosci 2015/16

Witam w nowym roku szkolnym 2015/16

Tutaj znajdziecie wszystkie aktualne wydarzenia dotyczące języka angielskiego w naszej szkole...

08.06.2016r. o godzinie 14.25 w Sali 49 odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV - VI. Test składał się z 35 pytań dotyczących kultury krajów anglojęzycznych (Wielka Brytania, Irlandia, USA). Maksymalnie można było zdobyc 35 punktów.
Oto wyniki:
I miejsce Filip Konopka z klasy VI b
II miejsce Filip Przybyszewski z klasy V b
III miejsce Karolina Brodziak z klasy V a

Ilona Kunicka-Wilk

W dniu 2 czerwca odbył się konkurs języka angielskiego dla klas trzecich. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Olimpiada miała formę testu który obejmował słownictwo, gramatykę i funkcje językowe.
Pierwsze miejsce zajął
Oskar Skirzewski z klasy III C, uzyskując 35 z 40 możliwych punktów. Drugie miejsce zajęli Maciej Wilk z klasy IIIC oraz Aleksander Bagrowski z klasy IIIB, uzyskując 34 punkty, trzecie miejsce zajął Łukasz Matura z klasy IIID, uzyskując 33 punkty. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Wyniki szczegółowe:

Lp. Imię i nazwisko Klasa Ilość punktów

1 Oskar Skirzewski IIIC 35
2 Maciej Wilk IIIC 34
3 Aleksander Bagrowski IIIB 34
4 Łukasz Matura IIID 33
5 Maja Motzko IIIB 31
6 Bartosz Motzek IIIB 28
7 Janek Przystał IIIC 23
8 Krzysztof Pawlik IIIA 21
9 Paweł Mazanek IIIA 19
10 Oskar Chichłowski IIIB 18
11 Piotr Szczepański IIIC 18
12 Kamil Skalski IIIC 17
13 Nikola Pisarczyk IIIB 16
14 Dominik Dżbik IIIC 14
15 Adam Strama IIIB 13

Organizator Wojciech Łucjanek

Dnia 5 maja 2016r. odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej w dwóch kategoriach wiekowych:
dla klas 1-3
dla klas 4-6

Poniżej film i zdjęcia nagrodzonych uczestkików konkursu.

Pozostałe zdjęcia uczestników konkursu

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się mini olimpiada języka angielskiego klas czwartych. W konkursie wzięło udział 22 uczniów. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom.
Pierwsze miejsce zajął Kacper Piotrowski z klasy 4B, drugie miejsce zajął Przemysław Kaczyński z klasy 4B, a trzecie miejsce zdobył Maks Olesiak z klasy 4D. Zwycięzcom gratulujemy, a przyszłych czwartoklasistów zapraszamy za rok.
mgr Wioleta Juszczyk

12 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie odbył się konkurs języka angielskiego MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT IV dla uczniów klas 1-3 i 4-6. Spotkali się tam reprezentanci wszystkich szkół z naszej gminy więc konkurencja była silna.
Naszą szkołę reprezentowali

• Maciej Wilk z kl. 3c
  • Krzysztof Pawlik z kl. 3a
  • Wojciech Gappa z kl. 6c
  • Bartłomiej Piłot z kl. 6b

Konkurs zakończył się sporym sukcesem ponieważ pierwsze miejsce, z dużą przewagą, zajął Wojtek Gappa z klasy 6c.
Gratulujemy!!!

Prace uczniów klas czwartych "My Town - Nysa"

Prace naszych uczniów "My Crazy Room"

21.12.2015. Nasza uczennica Maja Szychowicz z klasy 1 b wygrała konkurs plastyczny dla klas I-III pt.: "KRAJE ANGLOJĘZYCZNE - KULTURA I SZTUKA", organizowany przez PWSZ w Nysie w ramach Dnia Kultury Brytyjskiej i Amerykańskiej w PWSZ w Nysie.

16 listopada 2015r
. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Udział wzięło 24 uczniów, do następnego etapu zakwalifikowali się:

1.Wojciech Gappa kl. VI c 37pkt. 92,5 %
2.Joanna Mazur kl. VI c 36pkt. 90%
3.Filip Konopka kl. VI b 32pkt. 80%
4.Piotr Ternal kl. VI d 32pkt. 80%
5.Mikołaj Huk kl. VI c 31pkt. 77,5%
6.Aleksandra Gładysz kl. VI c 30pkt. 75%
7.Bartłomiej Piłot kl. VI b 30pkt. 75%
8.Adrianna Job kl. VI b 30pkt. 75%

Wyniki konkursu plastycznego dla klas 1-3
Trzy najlepsze prace, które zostaną wysłane do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie:

Maja Szychowicz kl. 1b

Julia Politańska kl. 1b

Łukasz Matura kl. 3d

Prace naszych uczniów w konkursie plastycznym

Konkurs plastyczny dla klas I-III: "KRAJE ANGLOJĘZYCZNE - KULTURA I SZTUKA",
Do konkursu wystawione będą 3 prace z całej szkoły.
Termin konkursu szkolnego 16 listopada 2015.
Technika dowolna, płaska.

Nowe gazetki anglojęzyczne w naszej szkole

Nauczyciele języka angielskiego:

mgr Ilona Kunicka-Wilk

• 1a
  • 1f
  • 2b
  • 3b
  • 4d
  • 5a
  • 5b

prowadzi równeż koło językowe przygotowujące do sprawdzianu szóstoklasistów dla klasy