Aktualnosci 2014/15

Witam w nowym roku szkolnym 2014/15.

Tutaj znajdziecie wszystkie aktualne wydarzenia dotyczące języka angielskiego w naszej szkole...

Mini olimpiada języka angielskiego dla klas czwartych.

W dniu
12 czerwca 2015r. odbyła się Mini olimpiada języka angielskiego dla klas IV. W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas czwartych, którzy zmierzyli się z bardzo trudnym testem z zakresu słownictwa, gramatyki oraz funkcji językowych objętych programem nauczania języka angielskiego dla drugiego etapu edukacyjnego szkoły podstawowej. Można było zdobyć 40 punktów. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Oto wyniki:
I miejsce Mateusz Górczyński kl. 4b z wynikiem 38 punktów
II miejsce Julia Kamienik kl.4b z wynikiem 35 punktów
III miejsce Filip Przybyszewski kl. 4b z wynikiem 33 punktów

organizator Wojciech Łucjanek

Konkurs języka angielskiego dla klas trzecich.

W piątek, 12 czerwca 2015r. odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział 23 uczniów. Poziom był zaskakująco wysoki a test bardzo trudny. Można było zdobyć maksymalnie 40 punktów.
Wyniki:
I miejsce:
Remigiusz Calów kl. 3c - 37 punktów
Zuzanna Sałamaj kl. 3d - 37 puntów

Przemysław Kaczyński kl. 3b - 35 punktów

Kacper Piotrowski kl. 3b - 34 punktów

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy.

Organizator: Wojciech Łucjanek

Wręczenie nagród i występ laureatów III Festiwalu Piosenki Angielskiej podczas Dni Nysy 2015

film W. Łucjanek

18.05.2015 odbył się już III Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym wzięli udział uczniowie z całej gminy Nysa a zwyciężyła uczennica naszej szkoły Paulina Wrzal!

zdjęcia i film - W.Łucjanek

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Dnia 4 maja 2015r. odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej w dwóch kategoriach wiekowych:

• dla klas 1-3
  • dla klas 4-6

Poniżej zdjęcia i filmy. Wyniki konkursu i nagrodzeni - na końcu filmów.

C:\Users\Wojtek\Desktop\Dropbox\Camera Uploads\2015-04-15 11.26.28.jpg
Error File Open Error

Laureaci Międzyszkolnego Turnieju Języka Angielskiego

Kacper Piotrowski, Remigiusz Calów, Kevin Klubkowski oraz Radosław Pawlik wzięli udział w trzeciej edycji Międzyszkolnego Turnieju Języka Angielskiego - Macmillan Primary School Tournament .
Turniej odbył się 13 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie.
Kacper Piotrowski zajął II miejsce w grupie uczniów klas I-III.
Kevin Klubkowski zajął III miejsce w grupie uczniów klas IV-VI.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nowe gazetki anglojęzyczne
____________________________________

Emily Klose zajęła II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "Kraje anglojęzyczne - architektura i krajobrazy" organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.
Pracę Emily "Statua Wolności" można było podziwiać na wystawie w holu Collegium Artium w Nysie podczas Dnia Kultury Brytyjskiej i Amerykańskiej 5 grudnia 2014 r.
Więcej o tym wydarzeniu tutaj

19 listopada 2014r
. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne
Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Udział wzięło 48 uczniów, do następnego etapu zakwalifikowali się:

1. Radosław Pawlik VI a 29 90%
2. Magdalena Margazyn VI d 27 84%
3. Małgorzata Bienias VI d 25 78%
4. Michał Śliwa VI c 25 78%
5. Kevin Klubkowski VI b 25 78%

12.11.2014 Wyniki konkursu plastycznego KRAJE ANGLOJĘZYCZNE - ARCHITEKTURA I KRAJOBRAZY
Na etap szkolny konkursu zgłoszono 89 prac. Wszystkie były wyjątkowe i trudno było zdecydować, które są najlepsze. Tym razem wybraliśmy następujące prace:

I miejsce ex aequo:
Natalia Kuczma - kl. 3a

Julia Kłonowska - kl. 3b
Emily Klose - kl. 2d

II miejsce:
Dominika Grzybowska - kl. 1e

III miejsce:
Oliwia Jerzewska - kl. 2d

Wyróżnienia:
Maciej Siwy - kl. 2d

Aleksander Bagrowski - kl. 2b
Łukasz Oleksyk - kl. 1c
Wojciech Rezacz - kl. 1c
Tomasz Kanonowicz - kl. 1b
Oliwia Więcek -kl. 1b
Julia Seruga - kl. 2a
Wiktoria Sołtysiak - kl. 1a
Lena Brzezicka - kl. 1e

Na międzyszkolny etap konkursu, który odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, przechodzą prace: Natalii Kuczmy, Julii Kłonowskiej i Emily Kolse. Życzymy powodzenia.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy do następnych.

I miejsce Emily Klose kl. 2dI miejsce Julia Kłonowska kl. 3bI miejsce Natalia Kuczma kl. 3aII miejsce Dominika Grzybowska kl. 1eIII miejsce Oliwia Jerzewska kl. 2d
Pełny ekranWsteczPlayDalej

KRAJE ANGLOJĘZYCZNE - ARCHITEKTURA I KRAJOBRAZY
Trwa konkurs AFA (Anglojęzyczne Formy Artystyczne) organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.
Temat konkursu: KRAJE ANGLOJĘZYCZNE - ARCHITEKTURA I KRAJOBRAZY.
Uczestnicy: uczniowie klas I-III.
Kategoria: praca plastyczna. Technika prac jest dowolna (płaska).
Termin składania prac: 5 listopada 2014 r. do nauczycieli uczących języka angielskiego w naszej szkole.
Na etapie szkolnym wybrane zostaną 3 prace, które przekazane zostaną do PWSZ w Nysie. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane w dniu 5 grudnia 2014 r. w ramach Dnia Kultury Amerykańskiej i Brytyjskiej w PWSZ w Nysie.

Projekty naszych uczniów z klas III i V

WsteczPlayDalej

mgr Ilona Kunicka-Wilk

• 3d